kalendarz adwentowy

Życie znajdzie sposób

Nie ma na ziemi miejsca, gdzie nie byłoby jakiegoś życia, jakichś żyjątek. Nawet na antarktydzie, gdzie jest trochę zimniej niż w naszych grudniowych miastach i miasteczkach, gdy rozłupie się kamyk czy bryłę lodu, w środku można znaleźć glony i bakterie. W niegościnnych miejscach roi się od życia.

Oto w stolicy naszego kraju najwięcej gatunków roślin spotkamy niekoniecznie w parku, lecz na rozpadających się tarasach Pałacu Kultury. Małe ziarenko, kropla wody, promień słońca i już to życie walczy!

Naukowcy ogłaszają, że pod powierzchnią Marsa czy jeszcze dalszych planet mogą sobie żyć jakieś stworzonka, dzielnie chwaląc Stwórcę w skrajnym zimnie lub gorącu, w chmurach toksycznych atmosfer, we wnętrzu komet czy w ciemnych oceanach dalekich księżyców.

Może nawet znają tam adwent? Może nie tylko robią zakupy za miliony złotych, ale i chadzają na roraty? Niewykluczone.

Życie bowiem znajdzie sposób. Tylko jaki znajdzie na ten kamień zimny, co go czuję pod koszulą?

3 Replies to “Życie znajdzie sposób”

  1. W listopadzie naukowcy ogłosili, że jedynym miejscem na ziemi gdzie nie występuje żadna forma życia jest część wulkanu Dallol w Etiopii. Nie jestem naukowcem i nie wiem gdzie muszą być opublikowane te badania by były uznane.

    1. No, to możliwe, choć przez chwilę musiał tam chyba być naukowiec ;). Przypomniałeś mi tym zabójczym wulkanem śmieszną przygodę z dzieciństwa. Może ją opiszę.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.