kalendarz adwentowy

Klucze!

Czy wziąłeś klucze? Najczęściej dobrą odpowiedzią jest, tak, kochanie, tak mamo, albo przeciągłe, wziąłem babciu, ale gdy Bóg Ojciec pytał Pana Jezusa po wniebowstąpieniu, On z uśmiechem powiedział, nie, zostawiłem Piotrowi. Ojciec postanowił sprawdzić, czy Piotr o tym wie.

Wysłał anioła i ten pyta Piotra, czy wziąłeś klucze?

A Piotr nigdy klucza nie miał. Nie zamykał ani chatki, ani ryb w jeziorze, ani teściowej swej na kłódkę. Odpowiada więc, że nie. Anioł się upiera i mówi, sprawdź, więc Piotr szuka po zanadrzach, po ] łachmanach (papiestwo było jeszcze wtedy na dorobku), Piotr więc szuka kluczy, a ich nie ma! Anioł zaś nalega, że muszą być.

Aż Piotr znalazł w kieszeń, co się jej nie spodziewał, głęboką, w której był cały pęk. Klucze srebrzyły się jak te 153 ryby, co je złowili po zmartwychwstaniu. Tylko który otwiera bramy nieba, pyta rybak anioła, a anioł nie wie. Próbują po kolei, w końcu zamek zgrzyta.

I tak za każdym razem?! Żali się Piotr, bo klucz mu już między innymi się schował/ To może takie zabezpieczenie, byś zaraz nie zamykał śmieje się anioł z apostoła, apostoł też się śmieje, wie od poprzednie Właściciela kluczy, że lepiej jest otwierać.

One Reply to “Klucze!”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.